Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Rada Mediów przedłużyła koncesję Klubrádiu

Źródło: Wojciech Pysz / Wikimedia Commons

Rada Mediów przedłużyła koncesję rozgłośni radiowej Klubrádió o 60 dni. Kilkanaście dni temu Rada postanowiła odebrać rozgłośni koncesję. Podobno nie spełnia ona kilku warunków niezbędnych do przedłużenia licencji.

Rada postanowiła przyznać częstotliwość 95,3 MHz nowopowstałemu Autórádiu. Decyzja o pozbawieniu Klubrádia, popularnej stacji prezentującej poglądy będące w opozycji do działań rządu Viktora Orbána, wzbudziła niezadowolenie wielu jej słuchaczy i innych osób, dopatrujących się w decyzji Rady działań o charakterze politycznym i prób ograniczenia wolności słowa na Węgrzech. Sprawa rozgłośni była nawet podobno poruszana przez Komisję Europejską, która przed kilkunastoma dniami otworzyła procedurę dyscyplinarną wobec Budapesztu, w związku z działaniami rządu dotyczącymi m.in. rzekomego ograniczania niezależności banku centralnego i podobno niezgodnych z europejskimi standardami działań w zakresie ochrony danych osobowych.

Właściciel Klubrádia złożył pozew do Najwyższego Sądu Apelacyjnego, który w marcu wyda wyrok w sprawie decyzji Rady Mediów.

Źródło: politics.hu / gazetaprawna,pl

Zdjęcie na dziś

Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com
Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com

Czy wiesz, że...

  • jednym z twórców sukcesów polskiej szermierki na szable w okresie międzywojnia (brązowe medale olimpijskie w drużynie wywalczone w na IO w Amsterdamie i w Los Angeles) był węgierski trener, Béla Szombathely?

Do posłuchania

See video

"Never Tear Us Apart" to jeden z największych przebojów australisjkiej grupy INXS (1977-2012), który znalazł się w...