Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Turniej szachowy w Dniu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Wikimedia Commons / Lee Daniel Crocker / Domena publiczna

23 marca, w Dniu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, w katowickim Spodku rozpocznie się zorganizowany z tej okazji turniej szachowy „Pol-Hun Friendship Chess Tournament”. Szachiści, którzy zapiszą się do rozgrywek, rywalizować będą w kategorii open i w 5 grupach juniorskich. Turniej potrwa do niedzieli 23 marca.

Udział w turnieju zgłosili już m.in. czołowi polscy szachiści, Monika i Bartosz Soćkowie, Krzysztof Bulski i Grzegorz Gajewski, wszyscy posiadający tytuły arcymistrzów. Dotychczas na liście startowej jest 150 osób. Organizatorzy przewidują, że w szranki stanie 300-400 miłośników królewskiej gry.

Turniej patronatem honorowym objęli Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice, i
Ákos Kriza, Prezydent Miasta Miszkolc.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Źródło: Instytut Węgierski w Warszawie / Facebook

Zdjęcie na dziś

Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com
Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com

Czy wiesz, że...

  • jeden z najsłynniejszych w historii fałszerzy obrazów, Elmyr de Hory (właśc. Elmér Hoffmann, 1905-1974) pochodził z Węgier?

Do posłuchania

See video

"Never Tear Us Apart" to jeden z największych przebojów australisjkiej grupy INXS (1977-2012), który znalazł się w...